Βρίσκεστε εδώ:: Ορκωμοσία Φοιτητών Δ.Π.Μ.Σ. του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Ορκωμοσία Φοιτητών Δ.Π.Μ.Σ. του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Την Παρασκευή, 3 Απριλίου 2015, πραγματοποιήθηκε η τελετή ορκωμοσίας των μεταπτυχιακών φοιτητών των Διατμηματικών Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, με αποφοίτους και από τα τρία προγράμματα: Οικονομικών Επιστημών, Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΜΒΑ) και Πληροφοριακών Συστημάτων (MIS).

Τους αποφοίτους όρκισαν οι κ.κ. Αναπληρωτής Πρύτανη και Διευθυντής του Δ.Π.Μ.Σ. στα Πληροφοριακά Συστήματα, Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Ιορδάνης Ελευθεριάδης, ο Αναπληρωτής Πρύτανη και Διευθυντής του Δ.Π.Μ.Σ. στην Οικονομική Επιστήμη, Καθηγητής κ. Ευτύχιος Σαρτζετάκης, καθώς και ο Διευθυντής του Δ.Π.Μ.Σ. στη Διοίκηση Επιχειρήσεων (ΜΒΑ) Καθηγητής, κ. Ανδρέας Γεωργίου.

Ο Αναπληρωτής Πρύτανη κ. Ελευθεριάδης και οι Διευθυντές των Δ.Π.Μ.Σ. προλόγισαν την εκδήλωση και ευχήθηκαν σε όλους τους αποφοίτους καλή σταδιοδρομία.

Να σημειώσουμε ότι η τελετή ορκωμοσίας πραγματοποιείται 2 φορές το χρόνο, ενώ ο αυξημένος αριθμός των αποφοίτων του ΜΒΑ (64) γέμισε την αίθουσα με χαμόγελα και λουλούδια από τους συγγενείς, γονείς και φίλους που παραβρέθηκαν για να τιμήσουν τις προσπάθειές τους.

Οι φωτογραφίες είναι του Γιάννη Νάνου, συνεργάτη του MIS.